Както едно семе за да израстне са му нужни точно и само 3 съставки, така и всеки творчески проект има нужда именно от тях!
И НЕ, няма нужда от “светлина”. Семето покълва на тъмно.
Именно в тази тъмнина, в мистерията, в не известното се случва магията.
Затова първото правило на творчеството е - “отглеждай семето, идеята, гъдела си - с търпение на тъмно”.
Често бързаме … веднага като ни дойде нова идея или творчески проект да споделим с приятел. Често избираме именно някой скептичен приятел, който макар искрено да ни мисли доброто, тази негова “добродетел” се проявява като “да ни предпази” или пък “да ни покаже къде можем да се подобрим”. А нашето семенце е тъй крехко все още. Има нужда от невероятна нежност, подкрепа и любов. Има нужда от тъмнината на утробата.
Затова преди да се покажем на светлина - първо сами създаваме в нас правилната среда (от 3 съставки) за да може семенцето ни да покълне и порасне.
виж повече тук:
Azaira ZnainikПътя на Твореца
Пътя на Твореца
Творчеството не е мъчително его-усилие, а игра на Духа. През 4-те елемента — Въздух, Вода, Огън и Земя — за това как да отгледаш една идея и да я доведеш до цялост.

Коментари
Зареждане на коментари...